Kültür Sanat

17 Ağustos 2021
Yunus Emre ve Türkçe Yılı çerçevesinde Yunus Emre’nin anısını Anadolu Üniversitesi’nin kurumsal kimliğiyle somutlaştırmayı amaçlayan “Yunus Emre Hediyelik Eşya Yarışması”
17 Eylül 2021
Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Anadolu Üniversitesi, Ahmet Yesevi Üniversitesi ve İstanbul Sultanbeyli Belediyesi tarafından organize edilen “Ahi Evran ve Ahilik Çalıştayı”
15 Eylül 2021
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu, Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi ve Müzik Bölümü öğrencilerinin katılımlarıyla konser dizisinin ilk dinletisi
14 Eylül 2021
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Aşkın Türkçesi Yunus Emre Vefatının 700. Yılı Anma Etkinlikleri” programının paydaşlarından biri de Anadolu Üniversitesi oldu.
25 Ağustos 2021
TÜDAM tarafından her ay düzenlenen “İlgiden Duyguya Duygudan Ruha” Türk Dünyası Kültür Sanat Seminerleri’nin altıncısı çevrim içi ortamda gerçekleşti.
20 Ağustos 2021
Türk Tarihi ile ilgili soruları cevaplamaya çalışan “Taş Mektuplar” isimli programa Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erol Altınsapan konuk oldu.
26 Haziran 2021
Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜDAM), “Dört Yöreden Dört Telden Türkülerimiz” adlı söyleşi ve canlı dinleti programı gerçekleştirilecek.
24 Haziran 2021
5. Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması’nda Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Doç. Emre Ünlenen “Sarı Gelin” türküsüyle birincilik ödülünün sahibi
29 Mayıs 2021
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal projede görev alan öğrencileri makamında ağırladı.
24 Mayıs 2021
Anadolu Üniversitesi’nden “Criticizing Art”semineri
20 Mayıs 2021
Hacı Bektaş Veli’yi anmak ve genç nesillere anlatmak için “Hacı Bektaş-ı Veli’nin Türk Dünyasındaki Yeri” konulu bir panel düzenleyecek.