Kültür Sanat

16 Eylül 2023
Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen "Eşlilik Kaval Konseri" Öğrenci Merkezi Yunus Emre Salonu'nda dinleyicilerle buluştu.
16 Eylül 2023
Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen “Eşlikli Bağlama Konseri” Öğrenci Merkezi Yunus Emre Salonu'nda gerçekleştirildi.
08 Ağustos 2023
Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla “2. Uluslararası Eskişehir Kongresi” düzenlenecek.
22 Haziran 2023
Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (TÜDAM), sanatseverler için bir adım daha atmaya hazırlanıyor.
17 Haziran 2023
Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen Çatalhöyük Kazı Alanı Gezisi ve Konya Kültür Turu programı sona erdi.
15 Haziran 2023
Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zülfikar Bayraktar’ın sunumuyla “Başkurt Çocuk Folklorunda Kültürel Bellek Aktarıcısı Olarak Ninniler” başlıklı seminer düzenlendi.
12 Haziran 2023
Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Engelliler Entegre Yüksekokulu’nda Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ın katılımıyla birlikte Yılsonu Sergisi gerçekleştirildi.
09 Haziran 2023
Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi Türk Halk Müziği Personel Korosu tarafından düzenlenen “Oy Bizim Eller” Konseri, Öğrenci Merkezi Yunus Emre Salonunda
08 Haziran 2023
Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen “Dilsiz Kaval Resitali” Öğrenci Merkezi Yunus Emre Salonunda gerçekleştirildi.
07 Haziran 2023
Türk Dünyasının Altın Elleri: Çini İşlemeciliği Atölyesi Dönem Sonu Sergisi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÜDAM) açıldı.
06 Haziran 2023
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü öğrencilerinin katılmış oldukları yarışmalarda farklı kategorilerde almış oldukları ödüller büyük bir başarı getirdi.