Facebook Twitter
Anadolu Üniversitesi
Kütüphane
Webmail
AÖF Öğrenci
 

BESYO Kapalı Spor Salonu kapılarını açıyor

12 Ocak 2011 tarihinde eklendi

Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu, 16 Ocak 2011 Pazar günü “Kadınlar All Star 2011 Basketbol Turnuvası” etkinliği ile kapılarını açıyor.

Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun (BESYO) 16 Ocak 2011 tarihinde açılacak olan Spor Salonu için 10 Ocak Pazartesi günü basın toplantısı gerçekleştirildi. BESYO Toplantı Salonu’nda yapılan basın toplantısına Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür, Prof. Dr. Meryem Akoğlan Kozak ve Prof. Dr. Naci Gündoğan, İletişimden Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Gürcan, BESYO Müdürü Prof. Dr. Güven Sevil, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Birimi ve Eskişehir yerel basını katıldı.

Basın toplantısında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, BESYO’nun Anadolu Üniversitesi’nin en başarılı okullarından biri olduğunu vurgulayarak sözlerine başladı. Prof. Dr. Aydın, “Türkiye’de 57 spor okulu var. Bunlar içerisinde en gelişmiş, fiziksel olanakları en iyi olan okulların başında Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu geliyor.” dedi. İki Eylül Kampüsü’nde mevcut tesislere 16 Ocak 2011 tarihinde bir yenisini daha ekleneceğini belirten Prof. Dr. Aydın, açılacak olan BESYO Kapalı Spor Salonu’nun ilk etkinliğinin ise Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği Kadınlar All Star 2011 Basketbol Turnuvası olduğunu kaydetti. Aydın, 16 Ocak Pazar günü yapılacak etkinlikte Gripin Grubunun da verecekleri konserle yer alacağını belirtti.

Kapalı Spor Salonu’nun sadece spor müsabakaları için değil eğitim ve sanat etkinliklerinde de kullanılmak üzere tasarlandığının altını çizden Prof. Dr. Davut Aydın, projenin hayata geçirilmesinde Anadolu Üniversitesi eski rektörleri Prof. Dr. Engin Ataç ve Prof. Dr. Fevzi Sürmeli’ye ve teknik ekibe katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu. Davut Aydın, “BESYO Kapalı Spor Salonu’nun ilk etkinliği olan Kadınlar All Star 2011 Basketbol Turnuvası’na tüm öğrencileri ve Eskişehir halkını bekliyor ve kendilerine saygılarımızı sunuyoruz.” diyerek konuşmasını bitirdi. Basın toplantısı, Rektör Aydın’ın konuşmasının ardından Spor Salonu’nun gezilmesi ve verilen kokteyl ile devam etti.

Açılacak olan BESYO Kapalı Spor Salonu’nun teknik özellikleri ise şöyle: Toplam kapalı 22.800 m2 ve 5004 kişilik koltuk kapasitesine sahip olan salon, hem BESYO öğrencilerinin eğitimi hem de müsabaka yapılması amacıyla tasarlandı. Salonun iki sporcu girişi, biri V.İ.P. girişi, bir sanatçı girişi, dört yangın çıkışı ve seyirci girişleri olmak üzere 16 noktadan dışarıyla bağlantısı bulunmakta. Altı soyunma odası, altı antrenör soyunma odası, iki sanatçı soyunma odası, dört adet sporcu çalışma kondüsyon salonu, sauna, iki hakem soyunma odası, bilet gişesi, revir, teknik birimler, seyirci tuvaletleri, V.İ.P. salonu ve alışveriş birimleri yer alan salonun zemini aynı anda üç takımın çalışmasına izin verecek büyüklükte yapıldı.

Bedensel özürlü izleyiciler ve sporcular da düşünülerek yapılan salonda ayrıca, konser ve benzeri sanatsal etkinlikler gerçekleştirilebilmesi düşünülerek, bu etkinlikler için salonda sanatçı soyunma odaları, depolar, sahne gereçleri, aydınlatma, ses düzeni gibi özel bölümler ayrıldı.


Duygu Keçeli (Haber Merkezi)


Eskişehirspor altyapı tesisleri yenilendi
Personele yönelik tenis kursu başladı
Anadolu Üniversitesi İnegöl deplasmanında
Basketbolda yaz programı sona erdi
Eskişehir Basket yeni sezona hazırlanıyor
''Voleybol Yaz Okulu'' devam ediyor
Anadolu Üniversitesi ile Osmanlıspor minik takımları arasında dostluk maçı
Anadolu Üniversitesi Yaz Spor Okulları genç basketbolcu adaylarına eğitim veriyor
Masa Tenisi Yaz Okulu başladı
Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu'nda tenis eğitimleri devam ediyor
Futbola da yaz geldi
Parkenin ''koçları'' Anadolu Üniversitesinde
Suyun şampiyonu Anadolu Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi'nde "Kupa Takdim Töreni"
ATP Challenger Eskişehir Anadolu Cup Tenis Turnuvası'nda finallere gelindi
Şampiyon Eğitim Fakültesi
Eskişehir Anadolu Cup Tenis Turnuvası şampiyonu Paolo Lorenzi
Eskişehir Anadolu Cup çiftler finali nefes kesti
Anadolu Üniversitesi Futbol Takımı 12. Koç Fest şampiyonu
ATP Challenger Eskişehir Anadolu Cup Tenis Turnuvası sürüyor
Tenis heyecanı tüm hızıyla devam ediyor
Fakülteler Arası Personel Futbol Turnuvası kuraları çekildi
Bahar Kupası finalistleri belli oldu
ATP Challenger Eskişehir Anadolu Cup Tenis Turnuvası Ana Tablo karşılaşmaları başladı
''ATP Challenger Eskişehir Anadolu Cup Tenis Turnuvası'' başladı
Anadolu Üniversitesi Erkek Squash Takımı şampiyon
Squash Bayanlar'da Anadolu Üniversitesi fırtınası esti
Anadolu Üniversitesi Koç Fest’te şampiyonluğa doydu
Bahar Kupası'nda yarı finaller belli oldu
Basketbol ''Bahar Kupası'' şampiyonları belli oldu
Bayan hentbol takımı turnuvaya veda etti
''Anadolu Üniversitesi Futbol Takımı'' finale yükseldi
Voleybolda Gazi Üniversitesini yendik
Futbol takımı yarı finale yükseldi
Bayan hentbol mağlup
Voleybolda kötü başlangıç
Hentbol takımımız galibiyetle başladı
Bayanlar 4x100 metrede gümüş madalya
Futbol takımı yoluna namağlup devam ediyor
Bayanlar 4x400 metre bayrak yarışında gümüş madalya
Kampüs | Bilim | Kültür Sanat | Spor | Künye
Anadolu Üniversitesi Haber Merkezi