Facebook Twitter
Anadolu Üniversitesi
Kütüphane
Webmail
AÖF Öğrenci
 

BESYO Kapalı Spor Salonu kapılarını açıyor

12 Ocak 2011 tarihinde eklendi

Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu, 16 Ocak 2011 Pazar günü “Kadınlar All Star 2011 Basketbol Turnuvası” etkinliği ile kapılarını açıyor.

Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun (BESYO) 16 Ocak 2011 tarihinde açılacak olan Spor Salonu için 10 Ocak Pazartesi günü basın toplantısı gerçekleştirildi. BESYO Toplantı Salonu’nda yapılan basın toplantısına Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür, Prof. Dr. Meryem Akoğlan Kozak ve Prof. Dr. Naci Gündoğan, İletişimden Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Gürcan, BESYO Müdürü Prof. Dr. Güven Sevil, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Birimi ve Eskişehir yerel basını katıldı.

Basın toplantısında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, BESYO’nun Anadolu Üniversitesi’nin en başarılı okullarından biri olduğunu vurgulayarak sözlerine başladı. Prof. Dr. Aydın, “Türkiye’de 57 spor okulu var. Bunlar içerisinde en gelişmiş, fiziksel olanakları en iyi olan okulların başında Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu geliyor.” dedi. İki Eylül Kampüsü’nde mevcut tesislere 16 Ocak 2011 tarihinde bir yenisini daha ekleneceğini belirten Prof. Dr. Aydın, açılacak olan BESYO Kapalı Spor Salonu’nun ilk etkinliğinin ise Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği Kadınlar All Star 2011 Basketbol Turnuvası olduğunu kaydetti. Aydın, 16 Ocak Pazar günü yapılacak etkinlikte Gripin Grubunun da verecekleri konserle yer alacağını belirtti.

Kapalı Spor Salonu’nun sadece spor müsabakaları için değil eğitim ve sanat etkinliklerinde de kullanılmak üzere tasarlandığının altını çizden Prof. Dr. Davut Aydın, projenin hayata geçirilmesinde Anadolu Üniversitesi eski rektörleri Prof. Dr. Engin Ataç ve Prof. Dr. Fevzi Sürmeli’ye ve teknik ekibe katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu. Davut Aydın, “BESYO Kapalı Spor Salonu’nun ilk etkinliği olan Kadınlar All Star 2011 Basketbol Turnuvası’na tüm öğrencileri ve Eskişehir halkını bekliyor ve kendilerine saygılarımızı sunuyoruz.” diyerek konuşmasını bitirdi. Basın toplantısı, Rektör Aydın’ın konuşmasının ardından Spor Salonu’nun gezilmesi ve verilen kokteyl ile devam etti.

Açılacak olan BESYO Kapalı Spor Salonu’nun teknik özellikleri ise şöyle: Toplam kapalı 22.800 m2 ve 5004 kişilik koltuk kapasitesine sahip olan salon, hem BESYO öğrencilerinin eğitimi hem de müsabaka yapılması amacıyla tasarlandı. Salonun iki sporcu girişi, biri V.İ.P. girişi, bir sanatçı girişi, dört yangın çıkışı ve seyirci girişleri olmak üzere 16 noktadan dışarıyla bağlantısı bulunmakta. Altı soyunma odası, altı antrenör soyunma odası, iki sanatçı soyunma odası, dört adet sporcu çalışma kondüsyon salonu, sauna, iki hakem soyunma odası, bilet gişesi, revir, teknik birimler, seyirci tuvaletleri, V.İ.P. salonu ve alışveriş birimleri yer alan salonun zemini aynı anda üç takımın çalışmasına izin verecek büyüklükte yapıldı.

Bedensel özürlü izleyiciler ve sporcular da düşünülerek yapılan salonda ayrıca, konser ve benzeri sanatsal etkinlikler gerçekleştirilebilmesi düşünülerek, bu etkinlikler için salonda sanatçı soyunma odaları, depolar, sahne gereçleri, aydınlatma, ses düzeni gibi özel bölümler ayrıldı.


Duygu Keçeli (Haber Merkezi)


Şampiyon Açıköğretim Fakültesi
Eskişehir Basket umutlarını son haftaya taşıdı
Anadolu Üniversitesi'nde birincilik gururu yaşanıyor
Anadolu Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı Süper Lig finalinde
TB3L Final Grubu Eskişehir'de oynandı
Basketbol Türkiye Erkekler 3.Lig Playoff Final Grubu'nda yükselen takımlar belli oldu
TB3L Final Grubu Şampiyonu Acıbadem Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi 2. Futbol Ligi'nde heyecan devam ediyor
Bilgi ve Zekâ Oyunları Kulübü ''Satranç Turnuvası'' düzenledi
Anadolu Üniversitesi futbol liglerinde heyecan dorukta
Eskişehir Basket ''Ben de varım!'' dedi
''Spor Yetim Kalmasın''
32. Bahar Şenlikleri Spor Müsabakaları’nın maç tarihleri belirlendi
Anadolu Efes karşısında kritik zafer
Anadolu Üniversitesi futbol ligleri tüm hızıyla devam ediyor
Sporcu beslenmesi ve başarıya katkısı
Eskişehir Basket'in yüzü gülüyor
Erkeklerden üzücü mağlubiyet
Anadolu Üniversitesi'nden Okçuluk Şampiyonası'na ev sahipliği
''Okçuluk Salon Türkiye Şampiyonası'' ödülleri sahiplerini buldu
Eskişehir Basket umutları tazeledi
Kadın basketbolculardan büyük fark
Bahar şenlikleri spor müsabakaları kuraları çekildi
Eskişehir Basket'in yüzü gülmüyor
Bayan Basketbol Takımı haftayı galibiyetle kapadı
Erkek basketbolcular için zor olmadı
Kadın basketbolcular kazanmayı bildi
Eskişehir Basket boynu bükük ayrıldı
Voleybol kadınlarda kritik mağlubiyet
Eskişehir Basket bu kez şeytanın bacağını kırdı
Anadolu Üniversitesi play-off istiyor
“Yılbaşı Hızlı Satranç Turnuvası” gerçekleştirildi
Eğitim Fakültesi'nden ilk satranç turnuvası
Satrançta 6-0'lık galibiyet
Anadolu Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı devre arasına galibiyet ile girdi
Anadolu Üniversitesi parkeleri titretti
Eskişehir Basket’e bir darbe de Fenerbahçe Ülker’den geldi
Kadın voleybolcular ligin ilk devresini mağlubiyetle kapattı
''Ulusal Masterler Yüzme Yarışları''nda gurur veren başarı
Liderliğin kapısı aralandı
Kampüs | Bilim | Kültür Sanat | Spor | Künye
Anadolu Üniversitesi Haber Merkezi